תכנון טוב, תוצאה מדויקת: הכל על תכנון אדריכלי והנדסי

שיתוף מהיר:

נתחיל מהסוף: אנחנו רוצים שהתוצאה תהיה מדויקת, מושלמת ובדיוק כפי שדמיינו אותה. הסיבה היא שאנחנו רוצים להצליח, לצאת לדרך עם התוצר הטוב ביותר ולראות את החלום שלנו מתגשם.

כשאנחנו מתחילים תהליך בנייה, בין אם מדובר בבית מגורים או בעסק, אנחנו רוצים לראות בסופו את התוצאה המושלמת כפי שדמיינו אותה. כדי להגיע לתוצאה כזו, חשוב להתחיל צעד אחד לפני – בתכנון המבנה בצורה נכונה.

מה כדאי לדעת על תכנון אדריכלי והנדסי, ואיך תשיגו את התוצאה המושלמת – כל מה שמומלץ לדעת בדרך להגשמת החלום.

תכנון אדריכלי – הצעד הראשון להצלחת הפרויקט

התכנון האדריכלי זהו הצעד הראשון אל עבר הגשמת החלומות. זהו השלב שבו האדריכל מקבל את המידע לגבי הצרכים של הלקוח: מהן הדרישות, מגבלות התקציב, מהו השימוש העתידי במבנה וכן הלאה. בכל מבנה ולכל מטרה שהיא, התכנון האדריכלי צריך להתבצע בצורה המדויקת ביותר, כדי להעניק ללקוחות מבנה המותאם לטעם האישי, לצרכים ולחזון של בעלי הנכס.

תכנון מוקפד ואיכותי ישים דגש על כל פרט, גדול כקטן. השאיפה בשלב הזה, הינה ליצור תכנית אדריכלית מפורטת, מדויקת ונטולת טעויות העומדת בצרכי הלקוח/ה.

שלבי התכנון האדריכלי

רגע לפני שפרויקט החלומות שלכם יוצא לדרך, כדאי לעצור בשלב התכנון האדריכלי. התכנון האדריכלי מורכב מכמה צעדים שעל האדריכל לוודא שמתקיימים, כדי להבטיח את תכנון המבנה בצורה הטובה ביותר.
בשלב הראשון, יכין האדריכל סקיצת מקדימות דו-ממדיות של המבנה, המספקות מבט על של המבנה וממחישות את מראה המבנה העתידי.
בשלב השני, מתבצע תכנון חזית המבנה והסביבה, במטרה להבטיח נראות מרשימה בסביבה החיצונית כמו גם הפנימית.
השלב הבא הינו שלב ההדמיה, המגיע לאחר שכל התכנונים, הדיוקים והחישובים כבר בוצעו. זהו שלב מרגש במיוחד, שכן באמצעות ההדמיה, ניתן לראות באופן ויזואלי ובצורה הברורה ביותר כיצד עתיד להיראות המבנה.
השלב הסופי הינו הגשת בקשה להיתר בנייה. ברגע שההיתר ניתן, אפשר להתקדם ולהוציא לפועל את התכנון המוקפד.

תכנון הנדסי – מפגש בין יצירתיות למציאות

שלב התכנון ההנדסי מגיע מיד לאחר התכנון האדריכלי. בשלב הזה, המהנדס מקבל לידיו את התוכנית האדריכלית ומתייחס אל התכנון בהיבט ההנדסי.
מטרתו של התכנון ההנדסי היא לאפשר את הוצאתה לפועל של התכנית האדריכלית: המהנדס משלב פתרונות הנדסיים חכמים ויצירתיות המאפשרת להוציא לפועל את התכנון. כמו האדריכל, גם המהנדס לוקח בחשבון את צרכי הלקוח, בנוסף לשלד המבנה, העומסים הצפויים מבנה ועוד.

אחד הדברים החשובים ביותר עליהם אמון המהנדס בשלב זה הוא הבטחת יציבות ובטיחות המבנה. באמצעות חישובים מוקפדים ותכנון באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, יוודא המהנדס שהמבנה יציב ובטוח לשימוש.

שלבי התכנון ההנדסי

בשלב הראשוני של התכנון ההנדסי, יבצע המהנדס סקירה של התכנון האדריכלי. הוא יבצע חישובים סטטיסטיים במטרה לוודא שניתן להוציא לפועל את התוכנית האדריכלית, באופן בטיחותי. בשלב הבא, יכין המהנדס תכנית מפורטת לביצוע, רשימות ברזל וכתבי כמויות (חישוב כמויות המיועד לשלב הביצוע).
עם סיום התכנון ההנדסי, אפשר לצאת לדרך ולהתחיל בתהליך הבנייה – השלב המרגש ביותר שלשמו התכנסנו.

תכנון אדריכלי והנדסי נכון עם חברת בנדה – בניה ואדריכלות נגישה בע"מ

חברת בנדה מתמחה בתכנון אדריכלי, תכנון הנדסי והתאמת נגישות. בנדה היא חברת הבניה הראשונה בישראל, שנחשבת מובילה בתחומה ומציעה ייעוץ, תכנון, פיקוח וניהול פרויקטים מסוגים שונים.

חברת בנדה מספקת שירותים למאות לקוחות, להם מספקת החברה שירותי תכנון הנדסי על ידי מהנדס בניין מומחה, ניהול ופיקוח על פרויקטים בתחום הבנייה, עריכת כתבי כמויות, מפרטים טכניים, עבודות תשתית וניהול פרויקטים לצרכים עסקיים או פרטיים.

החברה פועלת מתוך חזון של מתן שירות אישי וזמינות לאורך כל התהליך, מתחילתו עד לתוצאה סופית מושלמת המותאמת לצרכי הלקוח. אם אתם מעוניינים בייעוץ אישי והכוונה מותאמת אישית, השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

דברו איתנו

מתכננים פרויקט אדריכלי? תיכנון ועיצוב בית החלומות שלכם? הנגשת העסק לבעלי מוגבלויות? נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

אולי יעניין אותך:

דברו איתנו

מתכננים פרויקט אדריכלי? תיכנון ועיצוב בית החלומות שלכם? הנגשת העסק לבעלי מוגבלויות? נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

תודה! קיבלנו את ההודעה בהצלחה.

דילוג לתוכן