נגישות בעסקים: שווה להיות נגיש

שיתוף מהיר:

הם יכולים להיות בני המשפחה, החברים, או הלקוחות שלכם: כעשרים אחוז מהאוכלוסייה בישראל הם אנשים עם מוגבלות. מעבר למחויבות החברתית, בישראל חלה חובת הנגשה חוקית על עסקים ומקומות ציבוריים, עבור אנשים עם מוגבלות.
כך תהפכו את העסק שלכם למרחב ציבורי נגיש שלכל אחד שווה להגיע אליו – בכמה צעדים פשוטים.

מילה על נגישות – אתגר עסקי וחברתי

בעולם שבו אחד מכל חמישה אנשים הוא אדם עם מוגבלות, כל עסק שנותן שירות לציבור נדרש להיות נגיש לאנשים עם מוגבלויות. המשמעות היא שעל כל מתחם בילוי ופנאי, מרכז תרבות, חנויות או קניונים חלה חובת ההנגשה בהתאם לחוק לשוויון זכויות לבעלי מוגבלויות.

כשהעסק נגיש, הוא למעשה מאפשר לכל אדם שמגיע אליו להפוך ללקוח פוטנציאלי, בעוד לכם מתאפשר לתת שירות טוב ושוויוני ללקוחות שלכם. במצב ההפוך שבו אין נגישות, גם כשהעסק שלכם פתוח לקהל הרחב, עבור אנשים עם מוגבלויות הוא בעצם סגור לחלוטין.

המשמעות הפשוטה של עסק נגיש ושוויוני, הוא עסק שמאפשר ללקוחות עם מוגבלויות להגיע, להיכנס ולנוע בחופשיות בתוך העסק. העיקרון המנחה הוא היכולת והאפשרות של האדם עם המוגבלות לא רק להיכנס לתוך העסק, אלא להצליח להנות משירותיו ולחוש עצמאי ובטוח ככל האפשר.

יותר נגישות, יותר הכנסות?

מעבר למחויבות החברתית שבהגשת העסק, כשהעסק שלכם מאפשר לכולם להגיע אליו בקלות ולהנות משירות מיטבי באופן עצמאי ובטוח – אתם למעשה מגדילים את פוטנציאל הלקוחות של העסק. עסק נגיש הוא עסק שמעביר מסר חיובי כמעניק שירות טוב, יחס אישי ומגלה אכפתיות כלפי הלקוחות שלו.

מעבר למסר החיובי והחברתי שמשדר עסק נגיש לעומת עסק לא נגיש, סקרים שנערכו בנושא הראו שהיעדר נגישות והתאמה לצרכים של אנשים עם מוגבלויות, הביאה לירידה בהכנסות. היעדר הנגישות הביאה לאיבוד לקוחות פוטנציאליים, משום שהם נוטשים את המקום לטובת עסקים נגישים, שמספקים אלטרנטיבה טובה יותר ועונים על הצרכים שלהם. לאור העובדה שמדובר בכ-20% מתוך כלל האוכלוסייה, מדובר בנתח שוק לא קטן שעלולים להפסיד בעלי העסקים.

נגישות כתנאי לרישיון העסק

אם עדיין לא השתכנעתם שכדאי להנגיש את העסק שברשותכם, כדאי שתדעו שנגישות היא תנאי מחייב לרישיון עסק.

מהפכת הנגישות שהתרחשה בישראל בשנים האחרונות, הביאה לכך שנחקק חוק בדבר שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות המחייב את בעלי העסקים לעסוק במידת הנגישות שהם עומדים בה.

כך, כחלק מהליך הוצאת רישיון עסק או חידושו, תיבדק נגישות העסק על ידי הרשות המקומית. כדי לקבל רישיון עסקי, על בית העסק להיות נגיש ולעמוד בתקנות הקבועות בחוק.

כדאי לדעת שעסק שאינו עומד בתנאי הנגישות הנדרשים, עלול לשלם על כך באופן ישיר או בעקיפין. עסקים שאינם עומדים בתנאי הנגישות נחשבים לפי החוק, עשויים לעמד בפני בית המשפט שביכולתו לפסוק פיצויים בסכום של עד כשישים אלף שקלים לאדם בעל המוגבלות. זאת ללא הוכחת נזק, אלא לאור עוולה אזרחית שנעשתה.

שירות נגיש עם חברת בנדה – בניה ואדריכלות נגישה בע"מ

חברת בנדה מתמחה בתכנון אדריכלי, תכנון הנדסי והתאמת נגישות. בנדה היא חברת הבניה הראשונה בישראל, שנחשבת מובילה בתחומה ומציעה ייעוץ, תכנון, פיקוח ובניית מבנים נגישים.

מעגל הלקוחות של חברת בנדה מונה מאות לקוחות, עבורם בנתה החברה בתים, בניינים, מוסדות, מבנים ציבוריים, בתים, דירות וגני אירועים – עבורכם ביצעה החברה עבודות בנייה, שיפוץ והתאמת המבנה כך שיהיה נגיש עבור בעלי מוגבלויות.

החברה פועלת מתוך חזון של מתן שירות אישי וזמינות לאורך כל התהליך, מתחילתו עד לתוצאה סופית מושלמת המותאמת לצרכי הלקוח. אם אתם מעוניינים בייעוץ אישי והכוונה מותאמת אישית, השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

דברו איתנו

מתכננים פרויקט אדריכלי? תיכנון ועיצוב בית החלומות שלכם? הנגשת העסק לבעלי מוגבלויות? נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

אולי יעניין אותך:

דברו איתנו

מתכננים פרויקט אדריכלי? תיכנון ועיצוב בית החלומות שלכם? הנגשת העסק לבעלי מוגבלויות? נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

תודה! קיבלנו את ההודעה בהצלחה.

דילוג לתוכן